Čtvrtek, 20 ledna, 2022

PR články

- Komerční sdělení -spot_img

Británie spustí hraniční kontroly pro importované zboží

Firmy z EU, které posílají zboží do Británie, musí předložit celní prohlášení.
Britské firmy se budou muset od 1. ledna 2022 vyrovnat s dlouhoodkládanými pobrexitovými hraničními kontrolami, které se dotknou dovozu zboží z Evropské unie (EU) v objemu 314 miliard USD (277,24 miliardy eur).

Od soboty již nebude možné předávat celní prohlášení do 175 dnů od dodání zboží.

Británie opustila společný trh EU na začátku roku 2021 a EU bezprostředně zavedla kontroly zboží. Británie však váhala a odkládala zavedení plného celního režimu na hranicích.


Očekává se narušení importu
Od 1. ledna 2022 budou muset firmy z EU, které posílají zboží do Británie, předložit celní prohlášení, přičemž obchodníci budou muset prokázat, že zboží spadají pod bezcelní pravidla.

Zástupce šéfa svazu malých firem FSB Martin McTague varoval, že změna režimu na hranicích a začátek dovozních kontrol zřejmě výrazně naruší import v době, kdy jej již zasáhly problémy dodavatelského řetězce a nedostatky pracovní síly.

„Náš průzkum ukázal, že třetina malých importérů neví o těchto změnách, az těch, kteří o nich vědí, je připraven jen jeden ze čtyř,“ uvedl McTague.

Obavy dovozců mražených surovin
Britský svaz pro mražené potraviny upozornil, že nová pravidla pro živočišné a rostlinné produkty z EU mohou způsobit výrazná zpoždění v přístavech, protože některé subjekty v dodavatelském řetězci – zejména evropské logistické společnosti – nemusí být na uvedené změny připraveny.

„Obáváme se, že (opatření) nebyla promyšlena tak, aby se zajistilo, že novým požadavkům porozumí každý (subjekt) v potravinovém dodavatelském řetězci,“ řekl výkonný ředitel svazu Richard Harrow.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články