Pondělí, 14 března, 2022

PR články

- Komerční sdělení -spot_img

Od krachu bitcoinů po regulační zásahy: Analytici předpovídají vývoj krypta v roce 2022

Máme za sebou rok, kdy první velká krypto společnost vstoupila na burzu, debutem Coinbase v dubnu. Rok kdy se o krypto začaly více zajímat institucionální investoři a banky z Wall Street, jako je Goldman Sachs. A byl to rok, ve kterém byl schválen první americký fond obchodovaný na burze spojený s bitcoiny.
Nicméně, zvýšená regulační dohled a intenzivní cenové výkyvy tlumily v poslední době vyhlídky bitcoinu. Odborníci varují, že trh může směřovat k poklesu a příští rok vypadat jako další horská dráha pro digitální měny.

Pád kryptomen
Někteří odborníci se domnívají, že bitcoin bude v následujících měsících prudce klesat. Nejznámější kryptoměna vyskočila v listopadu na rekordní úroveň téměř 69.000 dolarů. Dnes je téměř 30 % pod těmito hodnotami. Wall Street definuje medvědí trhy jako pokles o 20 % nebo více z nedávných maxim, ale stojí za zmínku, zda to platí iv případě bitcoinu, který je známý svou volatilitou.

Carol Alexander, profesorka financí na Sussex University, řekla, že očekává, že bitcoin klesne v roce 2022 až na 10 000 dolarů, čímž prakticky vymaže všechny své zisky za poslední rok a půl. „Kdybych byla teď investorem, uvažovala bych o tom, že bych mohla brzy opustit bitcoin, protože jeho cena se příští rok pravděpodobně zhroutí,“ řekl s argumentem, že její medvědí postoj je založen na představě, že bitcoin „nemá žádnou základní hodnotu“ a slouží spíše jako „hračka“ než investice. Zároveň zvedá varovný prst před opakováním historie. V roce 2018 se bitcoin propadl na hranici 3 000 USD poté, co se několik měsíců předtím vyšplhal na maximum téměř 20 000 USD. Podporovatelé kryptomen často říkají, že tentokrát je tomu jinak, protože se o tento trh začíná zajímat stále více institucionálních investorů.

Od krachu bitcoinů po regulační zásahy: Analytici předpovídají vývoj krypta v roce 2022

„Bez pochybností se zdá, že cenový graf bitcoinu sleduje mnohé historické bubliny a pády aktiv a nese v sobě příběh „tentokrát je to jiné“, stejně jako jiné bubliny,“ řekl Todd Lowenstein, hlavní akciový stratég privátního bankovnictví Union Bank. Běžně se bitcoinu využívá jako ochrana proti rostoucí inflaci způsobené vládními pobídkami. Lowenstein řekl, že existuje riziko, že více jestřábí postoj FEDu může vzít vítr z plachet bitcoinu. „Příliv likvidity ustupuje, což neúměrně poškodí nadhodnocené třídy aktiv a spekulativní oblasti trhu včetně kryptomen,“ řekl.

Přesto ne všichni jsou přesvědčeni, že krypto párty v roce 2022 skončí. „O největším rizikovém faktoru, jmenovitě o zpřísňování kvantitativního uvolňování ze strany Fedu, již bylo rozhodnuto a pravděpodobně je to už i započteno v ceně,“ řekl Yuya Hasegawa, analytik kryptotrhu japonské Bitbank.

První spotový bitcoinový ETF
Velká očekávání se spojují s následujícím let, na schválení čeká první spotový bitcoinový fond obchodovaný na burze ve Spojených státech. Přestože regulátor, v tomto případě Komise pro cenné papíry a burzu, dal letos zelenou spuštění Bitcoin Strategy ETF od společnosti ProShares, tento produkt sleduje bitcoinové futures, místo aby investorům poskytoval přímou expozici v samotné kryptoměně.

Futures jsou finanční deriváty, které zavazují investora koupit nebo prodat aktivum k pozdějšímu datu a za dohodnutou cenu. Sledováním cen futures namísto samotného bitcoinu by podle odborníků mohlo být ETF ProShares příliš riskantní pro začínající obchodníky, z nichž mnozí investují do kryptomen. „Bitcoin Futures ETF, který byl uveden na trh v letošním roce, se obecně nepovažuje za velmi vhodný pro maloobchod vzhledem k vysokým nákladům spojeným s prodloužením smluv, které dosahují přibližně 5 – 10 %,“ řekl Vijay Ayyar, viceprezident pro rozvoj společnosti a globální expanzi kryptoburzy Luno. „Spotový bitcoinový ETF bude schválen v roce 2022 hlavně proto, že trh je již dostatečně velký a dostatečně vyspělý, aby jej podpořil.“

Společnost Grayscale Investments podala žádost o konverzi svého bitcoinového trustu, který je největším bitcoinovým fondem na světě, na spotové ETF. A podobně čeká spousta dalších bitcoinových ETF aplikací.

Obrat k „DeFi“
Jak se kryptoodvětví vyvíjelo, podíl bitcoinu na trhu klesal, přičemž jiné digitální měny než éther sehrávaly mnohem větší roli. Je to trend, který analytici očekávají, že bude pokračovat iv příštím roce, protože investoři stále více hledají menší kryptoměny v naději na velké zisky.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články