Pátek, 28 dubna, 2023

PR články

- Komerční sdělení -spot_img

Příjmy Egypta ze Suezského průplavu vzrostly na rekordní částku

Příjmy Egypta z provozu Suezského průplavu překonaly v loňském roce hranici 6 miliard USD, což představuje nejvyšší hodnotu v jeho historii. Vzrostl také počet lodí, které loni Suezský průplav využili.

Sorry, video přehrávač failed to load.(Error Code: 101102)
Provoz Suezského průplavu, který je jednou z klíčových lodních tras, přinesl Egyptu v loňském roce 6,3 miliardy USD (5,56 miliardy eur).

Informoval o tom o víkendu ředitel Úřadu pro správu Suezského průplavu Usáma Rabei. Ve srovnání s předchozím rokem to znamená růst o 12,8 %.

Rabei zároveň dodal, že o dvouciferné hodnoty se zvýšil i počet plavidel, která využila této trasy. Jak řekl, za rok 2021 projelo přes Suezský průplav celkem 20.649 lodí, což představuje růst o 10 %.

Průplav vygeneroval rekordní příjmy navzdory pokračujícímu tlaku pandemie nového koronaviru na loďařský sektor a zablokování průplavu zhruba na týden začátkem loňského roku.

Přeprava zboží přes klíčovou námořní trasu byla zablokována šest dní poté, co obří kontejnerová loď Ever Given narazila v průplavu koncem března na mělčinu.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články