Úterý, 24 ledna, 2023

PR články

- Komerční sdělení -spot_img

Elon Musk zmínil Signal a zmatení investoři vsadili na nesprávné akce

Akce celkem slabě obchodovaného výrobce zařízení s názvem Signal Advance prudce stouply trirkát po sobě v obchodování, kdy Elon Musk řekl, aby „používali Signal“. Ve skutečnosti ale mluvil o aplikaci na zasílání zpráv, která se Signal Advance nemá nic společného.
Musk v neděli na Twitteru uvedl, že dá peníze na podporu signály.

Elon Musk zmínil Signal a zmateni investoři vsadili na nesprávné akce
Jen čtyři dny poté, co generální ředitel společnosti Tesla Elon Musk vyzval svých followerů na Twitteru, aby „používali Signal“, což aplikace na zasílání šifrovaných zpráv financována neziskovou organizací, investoři vytlačili výše cenu společnosti Signal Advance, malého výrobce komponentů. Během pondělní obchodní seance akcie vzrostly o 438% a dosáhly maximum 70,85 USD z uzavírací ceny 60 centů ze dne 6. ledna, den před muskovit tweetů.

Elon Musk zmínil Signal a zmateni investoři vsadili na nesprávné akce

Akce zaznamenaly největší objem obchodů od uvedení na burzu v roce 2014, více než 2 miliony akcií změnilo majitele, zatímco 4. ledna se neobchodovalo ani s jednou akcí. Společnost Signal Advance, která uvedla, že v letech 2015 a 2016 nedosáhla žádné příjmy, má nyní hodnotu více než 3 miliardy dolarů. Jediný zaměstnanec společnosti Signal Advance na plný úvazek, Chris Hymel, v pondělí situaci odmítl komentovat.

Nákupní horečka, která začala krátce po muskovit poznámce, ilustruje občasný problém, kdy lidé omylem investují do nesprávných společností, na veřejných trzích. Podobný případ se odehrál iv roce 2019, kdy si někteří lidé koupili akcie společnosti Zoom Technologies, zkratka tickeru byl ZOOM, ale nešlo o provozovatele moderní služby videohovorů Zoom Video Communications, ta se obchoduje pod zkratkou ZM. Loni americká komise pro cenné papíry a burzy zastavila obchodování se společností Zoom Technologies, částečně pro zmatek v souvislosti s jejím propojením se společností Zoom Video.

Muskovit online výroky už iv minulosti několikrát přitahovaly značnou pozornost veřejnosti. Minulý týden mušky profil dosáhl nové rekordy sledovanosti, když se stal nejbohatším člověkem na světě a tržní kapitalizace společnosti Tesla převýšila tržní kapitalizaci společnosti Facebook.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články