Pátek, 21 ledna, 2022

PR články

- Komerční sdělení -spot_img

Mezinárodní investiční banka přijala splátku ke zvýšení kapitálu

Slovenská republika přispěla ke zvýšení splaceného kapitálu Mezinárodní investiční banky (MIB) částkou 4,43 milionu eur, čímž splnila své závazky na běžný rok v rámci Kapitalizačního programu na roky 2020 až 2022. V důsledku této transakce dosáhl splacený kapitál banky 424,87 milionu eur .

Od obnovení činnosti MIB v roce 2012 je Slovensko jedním z nejaktivnějších členských států této banky. Od roku 2012 přesáhly celkové investice banky v této zemi 200 milionů eur a zahrnují projekty v klíčových odvětvích, jako jsou energetika, zdravotnictví a automobilový průmysl. Podíl Slovenska na úvěrovém a dokumentárním portfoliu MIB představuje v současnosti 10 %.

„Další zvýšení splaceného kapitálu MIB je jasným důkazem důležitosti naší práce pro členské státy, jejich důvěry a víry v náš další ambiciózní rozvoj. Slovenská republika, náš zakládající členský stát, již dlouhá léta aktivně poskytuje praktickou podporu naší instituci a my jsme vděční vládě SR za její vysoké hodnocení našeho úsilí,“ poznamenal předseda správní rady MIB Nikolaj Kosov.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články