Úterý, 24 ledna, 2023

PR články

- Komerční sdělení -spot_img

Plán obnovy nemusí projít posouzením vlivů na ŽP, umožnila EK

Požadavek, aby Plán obnovy přešel posouzením vlivů na životní prostředí, naráží na nedostatek času, který Evropská komise (EK) určila státem pro jeho předložení.
Požadavek, aby Plán obnovy přešel posouzením vlivů na životní prostředí, naráží na nedostatek času, který Evropská komise (EK) určila státem pro jeho předložení. Ministerstvo financí (MF) SR tak reagovalo na vyjádření europoslance Martina Hojsík, se kterým ministr financí SR Eduard Heger (OĽaNO) o jeho námitek i telefonoval.

„Proces posouzení dopadu na životní prostředí je totiž mimořádně náročný z hlediska času a zapojení zúčastněných stran. I s ohledem na to EK ve svém pokynů instruovány členské státy, že tento proces posuzování vlivu na životní prostředí mohou v případě Plánu obnovy vynechat,“ doplnil resort financí.

Poslanec Evropského parlamentu a místopředseda mimoparlamentní strany Progresivní Slovensko Martin Hojsík v úterý prohlásil, že Slovenská republika může čelit problému se schvalováním národního Plánu obnovy. Jedním z důvodů je podle něj nedodržení zákonných a komisijných požadavků o zapojení veřejnosti do procesu tvorby a hodnocení plánu. Vyzval vládu k urychlené nápravě.

„Apeluji na Slovenské vládu, aby urychleně rozběhla proces posuzování vlivů na životní prostředí pro slovenský plán obnovy tak, aby stihl proběhnout do konce dubna, kdy má Slovensko plán předat Evropské komisi. Tím se současně dodrží i slovenský zákon,“ prohlásil europoslanec. Hojsík zároveň vyzval ke zveřejnění celého plánu.

Další články autor

Comments

spot_img

Nejnovější články